Dostupnost služeb na adrese
84, 257 22 Nespeky

Naše služby jsou dostupné na této adrese.

Nezávazně objednat

Dostupné služby na vyhledávané adrese

Pevný internet
Internet Praha Dostupný
Internet vzduchem
Internet Praha Dostupný
Televize přes kabel
Internet Praha Dostupný
Televize vzduchem
Internet Praha Dostupný

Můžeme Vám nabídnout Stříbrný balíček.

Budeme Vás kontaktovat a vymyslíme řešení, které Vám bude vyhovovat.

Internet

NEJOBLÍBENĚJŠÍ
Internet Praha

Internet HD Bronzový

 • rychlost internetu až 20 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 2 Mb/s
Internet Praha

Internet HD Stříbrný

 • rychlost internetu až 50 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 5 Mb/s
Internet Praha

Internet HD Zlatý

 • rychlost internetu až 100 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 10 Mb/s
Internet Praha

Internet HD Platinový

 • rychlost internetu až 250 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 25 Mb/s
Internet Praha

Internet HD Diamantový

 • rychlost internetu až 1000 MB/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 100 MB/s

Výhody O2 internetu

Internet Praha

Dostupnost až pro
99% domácností

Internet Praha

Spolehlivé
připojení

Internet Praha

Neomezený
internet

Internet Praha

Non-stop
technická podpora

Internet Praha

Bez dalších
poplatků

Aktuality

Internet Praha

Je to problém pro Google? Huawei bude nabízet svůj systém konkurenci

Huawei na své vývojářské konferenci potvrdil, že jeho vlastní operační systém se dostane do telefonů vlastních i značky Honor. A navíc ho nabídne i konkurenci. Kdyby nebylo amerických sankcí, asi by dnes neexistoval konkurenční operační systém Harmony OS. Respektive, Huawei na něm pracoval už dříve, ale pravděpodobně by nepostupoval tak rychle. Teď má verzi vhodnou do různých chytrých přístrojů a zhruba za rok by se mohl objevit i v telefonech. Jak známo, americké embargo na Huawei znamená pro firmu problémy s dodávkou komponentů pro výrobu smartphonů, ale především nemožnost využívat služby Googlu. To v podstatě diskvalifikuje přístroje Huaweie i Honoru z trhů mimo Čínu.

Internet Praha

Lídrem evropského 5G je Švýcarsko. Celý svět ovšem předběhla Jižní Korea

Dobré výsledky Švýcarsku zajistili tamní operátoři Sunrise a Swisscom. V březnu 2020 měl první jmenovaný pokryto 5G sítí 426 měst a obcí, v květnu už 535 lokalit. K 5G síti má u tohoto operátora přístup více než 80 % populace. Swisscom dosáhl pokrytí dokonce 90 % a větší starost tak operátorovi dělala horší dostupnost 5G zařízení, se kterou se ještě v první části roku 2020 musel potýkat. Z ostatních evropských trhů si dobře vede Velká Británie, ačkoli její pozice v žebříčku nejpřipravenějších zemí na 5G proti prosinci 2019 klesla. Vláda Spojeného království označila 5G za klíčovou technologii, která má pomoci při plnění cíle poskytnout celostátní širokopásmové gigabitové připojení do roku 2025. Do tohoto programu investuje celkem 1,1 miliardy liber. Stabilního pokroku v rozvoji 5G sítí dosáhly podle průzkumu v rámci Evropy ještě Finsko, Německo, Itálie a Španělsko.

Internet Praha

Intel dostal výjimku na výrobu procesorů pro Huawei.

Americká společnost Intel má “v ruce” několik hodin starou výjimku potažmo licenci, která firmu opravňuje spolupracovat s čínským gigantem Huawei. Pár dní po patnáctém září, kdy naopak ztratila podobnou licenci třeba taiwanská TSMC dodávající čipy Kirin pro telefony či hodinky Huawei, tak přichází nějaká dobrá zpráva pro čínskou firmu. I když ne v tom smyslu, na jaký teď nejspíš myslíte. Intel nyní skutečně může vyrábět pro Huawei procesory, ty nicméně budou (nadále) určeny primárně do notebooků. O čipsety do mobilů nepůjde, tady radikálně zablokovanou firmu tlačí pata dál.

Internet Praha

Vodafone na víkend odstaví několik služeb. Co všechno nepojede?

Český operátor Vodafone naplánoval na 25. – 27. září 2020 aktualizaci svých zákaznických systémů, s čímž souvisí také jejich odstávka. Z toho důvodu nebudou některé samoobslužné nástroje přes víkend funkční. Prý maximálně do nedělního večera. Na běžný provoz sítě – volání, zprávy nebo připojení k internetu nebude mít aktualizace žádný vliv. Mimo provoz nicméně bude hned několik věcí včetně mobilní aplikace Můj Vodafone.

Internet Praha

Lidl Plus nabízí v aplikaci exklusivní slevy do vašeho telefonu

Lidl představil unikátní digitální kartu Lidl Plus Aplikace Lidl Plus je k dispozici na Google Play, přičemž jediné, co je nutné udělat je zaregistrování se do programu skrz formulář. To je velice jednoduché a lze to udělat za pár vteřin. V aplikaci naleznete QR kód, který stačí přiložit v průběhu markování zboží ke skeneru a čerpání výhod může začít. “Ty spočívají v zajímavých Lidl Plus cenách, exkluzivních slevových kuponech i aktuálních letácích, které se mění každý týden,” sdělil jednatel společnosti Lidl Michal Franík. V aplikaci kromě slev nalezneme také elektronické opisy účtenek a usnadní tak reklamaci či vrácení zakoupeného zboží. Firma se však chystá aplikaci neustále vylepšovat a spuštění je prý pouze začátek. Registrování uživatelé budou mít k dispozici také exkluzivní slevové kupóny. Ty se budou nabízet podle toho, co často nakupujete. Navíc je lze v aplikaci libovolně aktivovat či deaktivovat a zákazník si sám určí jejich platnost a určitý segment.

Internet Praha

Huawei nabídne HMS a HarmonyOS dalším značkám.

To, o čem se už nějakou dobu spekulovalo, se s největší pravděpodobností skutečně stane. Čínská společnost Huawei má v plánu poskytnout dalším výrobcům svůj vlastnoručně vyvíjený balík mobilních služeb HMS a také operační systém HarmonyOS (v Číně HongmengOS). To je krok, kterým se firma zavalená obchodními restrikcemi hlavně ze strany USA finálně postaví do cesty Googlu a Androidu. Obě softwarová řešení začalo Huawei na plné obrátky vyvíjet v momentě, kdy byl společnosti a jejím přístrojům znemožněn přístup k mobilním Google službám (GMS) a dalším věcem z původního Android ekosystému. Situace nyní dospěla až do takové fáze, že firma “pustí” HarmonyOS a HMS pro další výrobce.

Internet Praha

Huawei nakousl podzimní sezónu. Má nová sluchátka, hodinky a notebooky

éf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu dnes během online konference představil čtveřici mobilních produktů určených pro letošní podzimní předvánoční sezónu. Nové smartphony jsme zatím neviděli, nástupci loňské řady Mate 30 přijdou až později, konference se zaměřila na „netelefonní“ produkty. Nutno také dodat, že šlo o jakési globální preview toho, co všechno bude mít Huawei letos na podzim v portfoliu, ale na konkrétních trzích potom mohou být uvedeny pouze některé produkty. Firma uvedla zajímavé dvojice chytrých hodinek, bezdrátových sluchátek a notebooků.

Internet Praha

Apple stahuje časový skluz.

Japonská agentura Nikkei informovala, že telefony řady iPhone 12 jsou připravené a jejich výroba začne v polovině září. Zatím však v omezeném množství. Masová produkce je plánovaná na přelom září a října. Podle zdrojů agentury, které mají blízko k výrobnímu procesu, jde cca o měsíční zpoždění proti tradičnímu srpnovému termínu. Applu se tak podařilo několikaměsíční skluz stáhnout na několik týdnů. I tyto informace nahrávají tomu, že na ohlášené keynote iPhone 12 neuvidíme. Apple by údajně rád časový skluz dohnal a do konce roku si objednal komponenty pro výrobu až 80 milionů 5G iPhonů, nicméně stejně zdroje uvádí, že se takový počet zřejmě s aktuálním tempem nestihne. Zajímavé je, že vyrábět nejdříve začne cenově nejdostupnější 6,1" OLED model se dvěma zadními fotoparáty a celkově se s ním chce Apple nejlépe předzásobit. Ze všech iPhonů, které na podzim půjdou do výroby, má právě tento model představovat cca 40%.

Internet Praha

O2 přidává spoustu dat mladým zákazníkům, nabídne jim i neomezený tarif

O2 tiskovou zprávou oznamuje, že od září výrazně vylepšuje nabídku tarifů pro zákazníky do 26 let. Znásobí datové objemy a mladým lidem nabídne například tarif s 20 GB dat a neomezeným voláním za 549 korun měsíčně. Do nabídky pro mladé přidá také tarif s neomezeným množstvím dat. Pořízení tarifu je podmíněno věkem, zájemce nemusí být studentem. „Novou nabídkou vycházíme vstříc mladé generaci, pro kterou již nejsou nejdůležitější volné minuty nebo SMS, ale velké datové balíčky,“ vysvětluje ředitelka mobilního segmentu v O2 Silvia Cieslarová a dodává: „Od začátku roku jsme zaznamenali zvýšenou spotřebu dat v přenosných zařízeních, a to i díky jejich využití třeba pro výuku z domova. I proto jsme se rozhodli v nabídce pro mladé lidi data výrazně znásobit.“

Internet Praha

Šéf Huawei nastínil, nakolik už HarmonyOS dosahuje kvalit Androidu

Čínská společnost Huawei, která “bojuje” s mnohými obchodními restrikcemi nejen ze strany USA a současně drtivě vévodí domácímu trhu, nadále usilovně pracuje na vývoji vlastního operačního systému HarmonyOS. O prostředí, které je v Číně nazýváno HongmengOS, se teď mluví poměrně často. V půlce srpna nejprve přišla zpráva, že se ještě letos dočkáme verze 2.0, která bude pohánět některé notebooky, hodinky a tablety Huawei a Honor. O pár dní šéf firmy Richard Yu naznačil, že první telefon s tímto systémem přijde v roce 2021. Nyní ředitel společnosti odhadl, nakolik je systém HarmonyOS podobný Androidu.

Internet Praha

Většina Čechů z 5G strach nemá, bojí se ale navýšení cen služeb operátorů

Většina Čechů vnímá 5G sítě bez starostí, vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Huawei, realizovaného prostřednictvím agentury Ipsos O existenci 5G sítí ví 8 z 10 Čechů, ovšem až dvě třetiny se domnívají, že o nich stále nemají dostatek informací. Více než polovina respondentů nemá ze sítí 5G obavy, pětina dotázaných obavy spojené s 5G sítěmi přiznává, zatímco zbylá část respondentů se nedokázala rozhodnout. Potřebu budovat sítě nové generace podporuje zhruba polovina Čechů. Největší shoda panuje v otázce možného navýšení ceny dat v souvislosti s budováním 5G sítě, se kterým nesouhlasí 89 % dotázaných respondentů

Internet Praha

Android 11 vedle iOS 14 rychlé porovnání obou systémů

iOS 14 vedle Android 11,který přinese více změn? Pojďme se nejprve podívat na jablečný systém. Ten po delší odmlce přináší spoustu nových funkcí, z nichž však většinu z nich zná každý Android uživatel už roky. To, že jsou si oba dva systémy stále více podobné je čistý fakt a stejně jako Android kopíruje občas od iOS se nyní děje pravý opak. Android 11 je zaměřen hlavně na stabilitu a rychlost. Jeho design se nijak zásadně nemění a přináší spíše drobné změny. Za to se ale Google zaměřil na oznámení, zprávy či lepší správu soukromí a oprávnění. Můžeme tedy počítat s tím, že používání telefonu s těmito systémy bude zase o něco příjemnější.

Internet Praha

Cenová válka pevného internetu. Bojuje se extra cenami na první půlrok

Rychlý pevný internet jen za 399 korun měsíčně? Velmi lákavá nabídka. Jenže má jeden háček. Tuto cenu si neužijete déle než půl roku. Na takto krátké období se totiž smrskla cenová válka operátorů. Lepší cenu na delší období nečekejte u žádného z nich.

Internet Praha

3 tipy, jak nejlépe využít nový panel pro ukládání v Google Mapách

1. Připomeňte si naposledy uložená místa Asi to všichni znáte. Kolega nebo kamarád vám doporučí zajímavé místo a vy si ho tedy hned uložíte do aplikace. Po pár týdnech se snažíte rozpomenout, o co přesně šlo. Možná si ani nevzpomenete, kdo vím ten tip dával a s čím to souviselo. Pro tyto případy teď Google Mapy nabízejí v horní části panelu Uloženo rolovací seznam naposledy uložených míst. Google Mapy Uloženo nedávno uložená místa 2. Nechte se informovat o tom, že jste poblíž uloženého místa Hlavně v případě, kdy máte v aplikaci uložené mraky různých míst, nemusí být jednoduché se v nich vyznat. V cizím prostředí si často úplně nevybavíte, kde byla ta super hospoda nebo kavárna. Nebo jste na cesty dostali spoustu tipů od známých a uprostřed náměstí si nejste jistí, kde začít. Při povoleném určování polohy se zobrazí nabídka nejbližších míst ze seznamu uložených. Seřazená podle vzdálenosti. uložená místa poblíž 3. Připomeňte si, kde jste všude byli Ohlížíte se rádi za svou cestovatelskou historií? To je něco pro vás. Když povolíte ukládání historie polohy, budete mít možnost vytvořit vlastní časovou osu, na které najdete navštívená místa. Funkce připomíná novinku z Fotek Google, kde lze polohu u snímků a čas jejich pořízení využít pro velmi efektní i efektivní procházení historie a vzpomínek. Google Mapy mají v tomto případě na panelu Uloženo místa rozčleněna nejen podle času a konkrétní lokace, ale třeba i podle zemí.

Internet Praha

LG chystá parádní model Wing se dvěma displeji

Společnost LG pro své vlajkové telefony již nějakou dobu nabízí příslušenství v podobě druhého displeje. Nyní ale LG chystá model Wing, což je mnohem větší experiment, který může být buď extrémně úspěšný, nebo se může jednat o slušný propadák. Názor necháme na vás. LG Wing má dorazit ještě před koncem roku 2020 a disponuje dvěma displeji. Ten první má velikost 6,8 palce a ten druhý pak 4 palce. Jenže ten druhý je zvláštně výklopný a zaručujeme, že jste takový telefon ještě neviděli. Pokud jej totiž otevřete, má telefon rázem tvar jako písmeno T. Koncept je to jistě zajímavý, ovšem zatím nemáme reálnou představu pro to, jak jej používat v každodenním životě. LG Wing navigation and music playback – Android Authority LG Wing navigation and music playback - Android Authority 10 sekundové video demonstruje, jak lze mít na jednom displeji Google Mapy a na tom druhém pak ovládání médií. Super. Ale jak Google Mapy, tak třeba i Waze v dnešní době umožňují ovládání hudby přímo v aplikaci, takže by nás zajímal jiný způsob použití. Co se týče specifikací, v telefonu bude tikat čipset Snapdragon 765G. Nic dalšího zatím bohužel nevíme.

Internet Praha

Kroky vlády podporujeme, ale změnu přinese jenom další konkurence, říká možný čtvrtý operátor

I přes nedávné snahy vlády se výrazné zlevnění mobilních dat očekává až s příchodem čtvrtého operátora, kterému by měla cestu otevřít na podzim naplánovaná aukce kmitočtů. Možný zájem o ně už dříve avizovala společnost Nordic Telecom. Tu vlastní česká finanční skupina Nordic Investors.

Internet Praha

Nelze odhadnout, jak dopadne bitva o čtvrtého operátora

Příprava pravidel aukce frekvencí pro 5G sítě míří do závěrečného kola. Na český trh má přitáhnout i nového operátora, který by mohl zatlačit na snížení cen za mobilní služby. Stát soutěž několikrát přepracoval. Ucházet se nově chce i polostátní ČEZ. Některé podmínky dražby, které energetický podnik navrhl a kterým úřad vyhověl, přitom ostatní operátoři napadli.

Internet Praha

GDPR otravným telefonátům zcela nezabránilo. Firmy místo databází generují čísla náhodně

Otravné telefonáty nepolevují. A to i přesto, že tři týdny platí evropské nařízení o ochraně osobních údajů GDPR, které mělo jejich počet snížit. Společnosti místo vyhledání v databázích teď čísla generují náhodně.

Internet Praha

Nové podmínky aukce 5G sítí jsou podle velkých operátorů protiprávní

Velcí operátoři se ohradili proti novým podmínkám aukce 5G sítí, kterou připravuje Český telekomunikační úřad. Vadí jim, že musí umožnit vstup do svých sítí i konkurentům, kteří mají kmitočty z jiné aukce. Úřad předkládá podmínky aukce už podruhé.

Internet Praha

7 důvodů, proč upřednostnit Waze před jinými navigacemi

1. Zprávy o provozu a upozornění na vozovce, 2. Upozornění na policejní hlídky a radary, 3. Lepší navigování, 4. Vyhnete se kolonám, 5. Možnost vyhnout se dálnicím a placení mýta, 6. Hlasové pokyny v češtině včetně ulic, 7. Integrace s CarPlay

Internet Praha

USB tethering: Jak z mobilu sdílet internet přes kabel?

Věděli jste, že z mobilního telefonu je možné sdílet jeho připojení k internetu s jinými zařízeními? Ano, pokud máte váš mobil připojený k bezdrátové síti, je možné “signál” předávat dál. Což se hodí nejčastěji v případě, kdy jste mimo dosah pevné či WiFi sítě a jiné vaše zařízení či zařízení někoho dalšího jinou možnost připojení nemá. Existuje přitom několik způsobů, jak se to dá provést. Možná jste se už setkali s pojmem “hotspot” (alias WiFi tethering). Pod touto funkcí se ukrývá vytvoření nové WiFi sítě z mobilu s datovými přenosy, který své připojení bezdrátově sdílí s dalšími přístroji. Podobně to jde i přes Bluetooth, ale to má několik omezení. My se dnes podíváme, jak z Android telefonu zapnout takzvaný USB tethering aneb sdílení internetu přes kabel. Při něm plní mobil napojený na počítač roli fyzického přístupového bodu (modemu).

Internet Praha

Jedna z nejlepších vychytávek Waze hlásí příchod do Google Maps

Mezi významné novinky patří upozornění na rychlostní limity a rychlostní radary. Stěžejní je však zřejmě nová možnost upozornit ostatní uživatele na dopravní nehodu nebo jinou nepředvídatelnou událost, která se na silnici může odehrát. K získání nových funkcí není třeba kontrolovat aktualizaci Google Maps. Jedná se totiž o aktualizační úkon na straně serverů Google. Tlačítko s novinkami se vám tedy samo objeví na pravé straně obrazovky, jak můžete vidět na obrázku pod tímto odstavcem. Po klepnutí na něj se zobrazí panel zpráv, kde budete moct upozornit ostatní řidiče na výše zmíněné situace.

Internet Praha

K plnému využití 5G sítí dojde v horizontu pěti let.

Evropský telekomunikační regulátor BEREC vypracoval tzv. „5G radar“, tedy vizualizaci dokumentu, který mapuje dopad nastupující technologie na regulaci trhu telekomunikací ve státech EU. Z diagramu, který zveřejnil náš národní regulátor ČTÚ ve své aktuální monitorovací zprávě vyplývá, že nové obchodní modely a příležitosti se objeví v roce 2023.

Internet Praha

Google Mapy budou ukazovat prvky, které mají iPhony už 13 let

Google Mapy jsou nepochybně jedním z nejoblíbenějších nástrojů od amerického giganta a běží ve stovkách milionů zařízení. I u takové aplikace se ale pochopitelně najdou funkce, které by mohly být jinak či úplně chybí. V tomto případě máme na mysli konkrétně zobrazován pozic semaforů. Tuto schopnost mají například mapy od Applu už od prvního vydání iOS. Google semafory pro své Mapy dlouho nepovažoval za důležité. Teď se zdá, že přišel jejich čas.

Internet Praha

Kolik ročně zaplatíme za nabíjení mobilního telefonu?

Tarif, kdy 1 kWh = 4,12 Kč. Poté snadno vypočítáme 0,045 kWh x 365 dní x 4,12 Kč, z čeho nám vyjde výsledek 67,7 Kč. Nabíjení jednoho z nejvýkonnějších telefonů světa nás tedy vyjde na necelých 70 Kč/rok. Jedno nabití vás tedy vyjde asi na 20 haléřů.

Internet Praha

Mobilní Google Chrome dostane plánovač stahování. Takto bude fungovat

Americký Google rozhodně nespí na vavřínech, když jde o vylepšování prohlížeče Chrome. Pro jeho desktopovou i mobilní verzi neustále vymýšlí nové a nové funkce. Některé běžný uživatel ani nevidí a někdy jde o úplné drobnosti, jindy se ale povede velmi užitečná věc. Mezi ně asi můžeme zařadit vývoj aktuální novinky, která se zatím zkouší v testovacím prohlížeči Chrome Canary. O co jde? Mobilní Google Chrome v dohledné době dostane plánovač stahování. Nepůjde o žádné složité rozhraní, jen bude možné proces odložit na libovolný čas.

Internet Praha

Google přitvrdil v boji s podezřelým AnTuTu benchmarkem.

Každý, kdo se trochu zajímá o výkon mobilních telefonů, jistě zná benchmarkový nástroj AnTuTu. Populární služba je využívána nejen samotnými majiteli telefonů, ale i výrobními firmami, které se výsledky chlubí při oficiálních prezentacích svých novinek. Pověst AnTuTu však rozhodně není bez poskvrny. Již několikrát čelil nařčení z nepřesných či zmanipulovaných výsledků a letos na jaře jej postihlo ještě něco horšího. Kvůli podezření na vazbu na nechvalně proslulou vývojářskou skupinu Cheetah Mobile aplikaci Google odstranil z Obchodu Play. Americký gigant podle všeho nasadil proti AnTuTu systém Google Play Protect a dokonce i bezpečností filtr prohlížeče Chrome.

Internet Praha

Jednotná nabíječka nestačí, EU chce i vyměnitelné baterie

Jen pár týdnů po odhlasování jednotného konektoru USB-C pro mobilní zařízení se Evropská Unie chystá přednést návrh na znovuzavedení snadno vyměnitelných baterií. Důvodem je opět snaha o omezení elektronického odpadu, protože většina uživatelů dá přednost koupi nového zařízení před výměnou baterie v tom stávajícím. A není se čemu divit, servisy si účtují nemalé částky a svépomocí se do většiny smartphonů jen tak nedostanete. Odnímatelný kryt by ovšem mohl narušit žádanou odolnost zařízení proti vodě a prachu.

Internet Praha

Aplikace Microsoft Office 3v1 – Word, Excel i Powerpoint

Ačkoliv Microsoft nedávno ukončil podporu W10 Mobile, nadále se věnuje vývoji aplikací pro mobilní zařízení se systémem Android a iOS. Nově dostupná je například aplikace Microsoft Office, která slučuje nejpoužívanější nástroje pro úpravu dokumentů, a to Word, Excel a Powerpoint, práce s nimi tak bude mnohem snazší a rychlejší. Nabízí ale i vytváření PDF dokumentů, jejich podpis, čtečku QR kódů, podporu pro cloudová úložiště a plánuje její další rozšíření. Očekávanou novinkou je také antivirus Microsoft Defender.

Internet Praha

2 „skládačky“ na českém trhu, obě od Samsungu

Motorola Razr měla být prvním telefonem s ohebným displejem na českém trhu, Samsung ji však předběhl nejen modelem Galaxy Fold, ale 21. února se v Česku začalo prodávat i skládací „véčko“ Galaxy Z Flip. Jeho cena činí 38 990 Kč, a je tak levnější než jeho předchůdce, majitelé si však stejně jako u Foldu musí dávat pozor displej, který lze snadno poškrábat, nebo prašné prostředí. Není přitom tajemstvím, že nové ohebné modely chystá nejen Samsung a Huawei, ale objevil se i prototyp smartphonu s výsuvným displejem od TLC.

Internet Praha

Facebook, WhatsApp i Instagram – jak si vedou v novém roce?

Společnost Facebook úspěšně poráží konkurenci nejen prostřednictvím stejnojmenné sociální sítě, ale také svých dalších aplikací. Právě WhatsApp, jenž je poslední dobou zmiňován spíše ve spojitosti s nedokonalým zabezpečím a hackerskými útoky, překonal milník 2 miliard uživatelů. Instagram navíc boduje svými zisky, které tvořily více než čtvrtinu reklamních příjmů jeho mateřské společnosti. Ta nyní intenzivně pracuje na spuštění tmavého režimu, jež je dostupný prozatím vybranému okruhu uživatelů nebo nově v aplikaci Facebook Lite.

Internet Praha

Pamatujete si počátky českého internetu? Je to už 28 let!

Většina z nás bere internet jako samozřejmost a je zvyklá jej využívat několikrát za den, ať už k výkonu práce, studiu, zábavě nebo například kontaktu s blízkými prostřednictvím sociálních sítí. Právě 13. února 1992 se tehdejší Československo stalo 39. zemí světa připojenou k internetu. Došlo tehdy k propojení ČVÚT s rakouským uzlem v Linci, přičemž následující roky byl internet přístupný výhradně akademikům. K jeho komerčnímu využití začalo docházet po roce 1995 a od té doby nabyly možnosti internetu nevídaných rozměrů.

Internet Praha

Fotky Google ukládaly videa do cizích archivů

Únik uživatelských dat se netýká pouze sociálních sítí, postihl také oblíbenou službu Google Photos. Před několika dny sama společnost Google upozornila konkrétní uživatele, že ve dnech 21. až 25. listopadu 2019 mohlo při exportu dat prostřednictvím Google Takeout dojít k uložení cizích videí do jejich archivů a naopak. Tato chyba měla postihnout přibližně 0,01 % uživatelů, i to však může činit více než 100 000 lidí. Ačkoliv již byla odstraněna, může zapříčinit nedůvěryhodnost této služby.

Tento web používá soubory cookies, a to k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Jeho používáním s tím souhlasíte.

Souhlasím